Sony SmartWatch MN2

• doba nabíjení baterie,
    • vibrace,
    • ...
    • ne moc dobrá viditelnost na slunci

Omezení používání telefonu (neustálá kontrola sms zpráv a hovorů), hodinky vám vše pohotově oznámí, vše perfektně a poměrně rychle funguje a jsem překvapen jaké možnosti hodinky nabízejí!
    Určitě doporučuji, žádné problémy s nabíjením ani jiné často uváděné negativní ohlasy jsem ještě nezaznamenal kromě zmiňované viditelnosti na slunci. Vhodné pro občany kteří využívají handsfree (zvedání hovorů), nebo poslouchají hudbu...zkrátka Smartwatch = dálkové ovládání Vašeho telefonu! Poměr cena/kvalita odpovídá!

• , zakoupeno v elektroSTOP.cz

• horší rozlišení
    • nemožnost dostahovat více podob hodin
    • občas hůře reaguje
    • absence reproduktoru- dá se přežit

S telefonem Huawei Ascent G300 hodinky fungují pefektně a všem bych je mohl doporučit

• , zakoupeno v tipa.eu

• vypadají hezky ale to je tak vše
    • pomalé, nepřehledné, špatné na ovládání- asi si je lepší připlatit a koupit ty dražší

Vracím

Úhlopříčka displeje
1.3 palce
15.5 g

Sony MN2 jsou extrémně inteligentní hodinky, které zvládnou více než je určování času. Jedná se o SmartWatch pro mobilní telefony se systémem Android, pomocí kterých lze diskrétně ovládat Váš smartphone s technologií bluetooth.

Tyto jedinečné hodinky s dotykovým displejem Vám umožní rychlou kontrolu SMS zpráv, emailů, Facebooku nebo hudby. Snadno a rychle zjistíte, kdo se Vám snaží dovolat, ještě než vyndáte telefon z kapsy. To vše a mnohem víc Vám nabízí tyto stylové hodinky vyrobené z kombinace hliníku a vysoce leštěných plastů, se kterými se budete cítit dobře v jakékoliv situaci. Hodinky jsou odolné vůči prachu a dešti a v případě oznámení mohou vibrovat.

Hodinky Sony MN2 jsou vybaveny 1.3" OLED obrazovkou s rozlišením 128 x 128 bodů a zobrazením až 65 tisíc barev. Digitální ciferník je vždy dobře viditelný i v případě, že hodinky nejsou připojeny k telefonu. Jsou vybaveny bezdrátovou technologií Bluetooth 3.0 a jsou kompatibilní se systémy Android 2.1 a vyššími.

Hodinky mají rozměry přibližně 36 x 36 x 8 mm a hmotnost 15,5 g (bez pásku). Baterie vydrží cca 3 až 4 dny a až 14 dní v pohotovostním režimu.

Ideálně funguje s:

Live with Walkman™, Xperia™ active, Xperia™ arc, Xperia™ arc S, Xperia™ mini, Xperia™ mini pro, Xperia™ neo, Xperia™ neo V, Xperia™ P, Xperia™ PLAY, Xperia™ pro, Xperia™ ray, Xperia™ S, Xperia™ sola, Xperia™ U, Xperia™ U peria™ X10, Xperia™ X10 mini, Xperia™ X10 mini pro, Xperia™ X8

Dále funguje i s:

HTC Desire S, HTC Evo 3D/Shooter, HTC Sensation, HTC Wildfire, HTC Wildfire S, Motorola Defy, Motorola Droid 2/Milestone 2, Motorola RAZR, Orange San Fransisco, Samsung Galaxy 5, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy Fit, Samsung Galaxy Gio, Samsung Galaxy Mini, Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy SL

• Dobře jsem se najedla.
    • Špatný večerní program.

Je tady zima.

• Plní svůj účel
    • Pěkná a nastavitelná notifikace (vibrace, ikona - možnost nastavení)
    • Zkrátka, vše, co jsem od nich očekával
    • Aplikace, díky kterým můžete např. procházet internet
    • Lze spárovat s telefonem jen pomocí Smart connect od Sony (stažení na Google Play a instalace do telefonu, až poté zadat hledání v Bluetooth)
    • Nemá mini-mikrofon ani mini-repro = nelze využít k telefonování (některé novější verze to dokáží)
    • Jen 800 mAh baterie
    • Málo přídavných aplikací do Google Connect (cca nějakých 50)

Velmi dobré hodinky, pokud porovnám cenu / výkon / kvalitu (kupoval jsem za 750 Kč starší z bazaru - přecejen jsem nikdy "chytré" hodinky neměl...); mohu doporučit, ale možná by bylo lepší investovat do nových hodinek SW 2 od Sony či od Samsungu do hodinek Gear, které nabídnou mohem více.

Ale pro začátečníka na poli "Wearables" bohatě dostačující. Největším mínusem je celkem málo aplikací a málo možností přizpůsobení hodinek. Pro začátečníky doporučuji.

• Hmotnost
    • Vzhled
    • Rychlý a snadný přístup k funkcím
    • kompatibilní se systémy Android 2.1 a vyššími.
    • Závislost na telefonu
    • Někdy až otravné
    • Docela mi překáželi při oblékání

Hodinky jsem dostal jako dárek, je mi 18 let jsem příznivcem chytrých hodinek,mobilů atd.. Jsou zajímavé,jak po technické stránce tak i po stránce. Ale každý den bych je nosit nemohl to z důvodu docela častého nabíjení. Osobně preferuji klasické analogové hodinky- mám Rolex Submariner.
    Hodinky mají své pro a své proti, je jen na vás zda je koupíte. :)

• dotykový
    • ndaj se použít bez telefonu

Jde to.

• Designově pěkné
    • Malé
    • Notifikace - zprávy, volání, zmeškané hovory
    • Aktivace pomocí akcelerometru - stačí na hodinky zaťukat a aktivují se
    • Cena -> nemají zbytečnosti jako foťák (viz Gear)
    • Spárovatelné prakticky s jakýmkoli telefonem od roku 2010/11 s Androidem 2.2
    • Poměrně vysoké, překážejí při oblékání
    • Notifikace - kalendář, facebook
    • Aktivace pomocí akcelerometru - kromě poťukání všechny ostatní možnosti v praxi nepoužitelné
    • Probuzení poťukáním funguje pouze pokud se otrocky "odklikáte" zpět až na obrazovku s hodinami (nelogické)
    • Bez připojení k telefonu nepoužitelné!
    • Nemají stopky, minutku, nutno dokoupit za cca 20kč (pokud chcete i stopky, minutek je přehršel zadarmo)
    • Výdrž baterie - u mě 2 dny

Dobrý nápad - telefon máte v kapse a vytahovat jej každé 2 minuty, když běžíte na autobus a potřebujete vědět přesný čas, není moc ideální. Pokud posloucháte písničky, vytahovat telefon z kapsy při vcházení do metra, vycházení s metra, vstupu do interiéru apod. jen kvůli změně hlasitosti je otravné, nemluvím už o změně písničky - a hulákat pořád "next" vypadá malinko debilně.

Hodinky vypadají pěkně, tedy pokud nejste konzerva a nepotřebujete hodinky, co vypadají jako z 18. století., ale to musíte jít brečet jinam a nechtít chytré hodinky. Problém je trochu jejich výška - měl jsem normální hodinky, i když posledních pár let jsem se spoléhal výhradně na telefon, a nikdy mi tolik nepřekážely jako tyto. Není to úplně nejhorší, ale ze začátku se při oblíkání mikiny párkrát poperete - můžou za to zejména ostré hrany a přichytávací klips, který hodinky o dobrýho půl centimetru navyšuje. S gumovým páskem problém nemám, když se někomu nelíbí, jde vyměnit za libovolný z jiných hodinek. Kontrukčně bych čekal Gorilla glass sklo. Naopak s tolik kritizovaným konektorem na nabíjení problém nemám, hodinky se nabíjí bez problémů a můžu s nimi klidně manipulovat - problém je teda spíš v tom, že musíte tahat další kabel, pokud někam jedete.

Teď software. Ten, kdo ho navrhoval, tak příliš nepřemýšlel, nebo byl brutálně limitován hardwarem hodinek - to proto, že tu žádný není. Veškeré aplikace, nejen ty závislé na telefonu (zprávy, ovládání hovorů atd.) běží v telefonu - vlastně v telefonu běží celé prostředí hodinek a je jen dálkově vysíláno do příjímače, co máte na zápěstí. Takže jakmile se hodinky odpojí od telefonu, ať už vybitím telefonu, nebo jen vzdálením, máte smůlu a jediné, co vám ukáží, tak je čas.

Pokud přeskočíme to, že hodinky jsou vlastně jen prázdnou krabičkou bez ničeho, je zarážející baterie, která, pokud zde vůbec je jako taková a nejde jen o nějaký kondenzátor, příliš nevydrží - může to být tím, že mám hodinky z druhé ruky a nevím, jak dlouho je dotyčný používal a jak moc, ale když je ráno vyndám z nabíječky, tak při několika změnách skladby a hlasitosti, cca 7 kontrolách času, už odpoledne ukazují polovinu baterie - tímhle používáním vydrží necelé 2 dny a pak se hezky vypnou. A to v noci hodinky nejsou spárované s telefonem a nepoužívám aplikace jako facebook (cpe vám každý příspěvek, co se objeví na zdi i při nastavení "jen zprávy" a žere víc než 15MB RAM!), kalendář (nepoužitelné, ukazuje pouze upozornění na události, takže se prostě nekouknete, jestli třeba za 2 dny nemáte jít k zubaři, hodinky vám jen oznámí událost, pokud jste si nastavili upozornění), ale jen zprávy, změškané hovory, ovládání hovorů, ovládání hudby pro Poweramp, počasí, ukazatel stavu baterie telefonu a ony stopky/minutku v jednom - i bez toho vám RAM v telefonu značně ubyde - samotné LiveWare si ukousne do 10MB, stejně si vezme prostředí hodinek běžící na pozadí v telefonu a pak si připočtěte 3-15MB za každou aplikaci - přijde mi to nehorázné, že aplikace, co má 150kB si vezme 7MB RAM - u přístroje s 512MB RAM je to docela problém (u Xperie Play kord), když jen hodinky ustavičným během na pozadí sežerou jako miminum nějakých 35MB RAM.

Co se týče hlavních funkcí, kvůli kterým jsem je chtěl a které mají být opravdu tím hlavním (což Facebook určitě není), tak zprávy jsou v pořádku, ovládání hovorů také, změškané hovory vám ukazuje opravdu jen ty zmeškané, ne všechny volané, což je prakričtější. Ovládání písniček, na což používám hodinky vedle času nejčastěji, tak je super, ještě luxusnější je v případě, že používáte jako přehrávač Poweramp, dokoupení placeného doplňku za 40kč, který vám umožní i listovat vaší knihovnou a kupodivu se to ovládá docela dobře a je to pěkně použitelné. Co postrádám, je budík, resp. propojení budíku ve smartphonu a budíku v hodinkách. Sice existuje (placená) aplikace, která zařídí, že si nařídíte budík a bude vám pak vibrovat na hodinkách (ale pouze na nich), ale proč nemůže komunikovat se systémovým budíkem od Sony, kdy bych si nastavil budíky a pak mě v závilosti na tom, jestli jsem u telefonu vzbudil vibracemi přes hodinky, nebo vyzvánením telefonu pokud jsou hodinky mimo dosah, tak nechápu a docela mi to zde chybí.

Celkově jsem z hodinek byl zprvu nadšený (ovládání písniček, zobrazení doručených zpráv), ale rychle to opadlo (spotřeba RAM, budík, malá výdrž baterie - alespoň u mě). Sice nadprůměr a v konečném důsledku převládá spokojenost, ale některé chyby zbytečně srážejí využitelnost a potenciál tohoto jinak skvěle myšleného doplňku - ale to bych si musel připlatit za SW2 (které jsou ale jen pro Android 4.0+) a dávat za hodinky víc než za telefon postádá logiku :)

• , zakoupeno v Huramobil.cz

• ...
    • ne moc dobrá viditelnost na slunci

• Dotykové ovládání
    • Všechno

Hodinky jsem dostal dnes (24.12) a vůbec se mi nelíbí jsou hrozné moc jsem si přál Samsung Galaxy Gear ale dostal jsem tyto a jsem velmi zklamaný . 100 % je půjdu vrátit do obchodu !

• , zakoupeno v elektroSTOP.cz

• horší rozlišení
    • nemožnost dostahovat více podob hodin
    • občas hůře reaguje
    • absence reproduktoru- dá se přežit

• výborná věcička v autě
    • nemusím hledat hned mobil, stačí se podívat kdo volá a jestli to stojí za to :-)
    • SMS
    • pěkný design
    • zajímavý doplněk a zároveň i praktický
    • jednoduché ovládání
    • ovládání hudby
    • slušná odezva
    • menší viditelnost na přímém slunci (stačí zakrýt druhou rukou)
    • výdrž baterie by mohla být trochu vyšší

Hodinky jsem si vybrala jako dárek a jsem spokojená. Líbí se mi zpracování designu, jednoduché ovládání hodinek, vypadají velmi zajímavě na ruce, prostě pěkný doplněk pro všechny mobilní maniaky :-)
    Dalším plusem je možnost stažení mnoha zajímavých miniaplikací (počasí, tachometr, poznámky, nějaké ty hry, atd), možnost výběru vzhledu hodin, možnost výměny pásku za vlastní (gumový asi nebude v létě to pravé ořechové).
    Vibrace při upozornění by mohli být silnější nebo možnost nějakého tiššího tonu.
    Hodinky mám k Sony Xperii Z1, a i když jsem Z1 nenašla nikde v seznamech kompatibilních zařízení, zpárovali se a fungují bez problémů.

• , zakoupeno v tipa.eu

• vypadají hezky ale to je tak vše