Recenze Apple Watch Series 1 42mm

Před tím jsem měl hodinky Casio LCW 170 TD, ale nevyhovovaly mi, protože ukazovaly příliš přesný čas řízený rádiem, byly solárně napájené a já chtěl baterii nabíjet denně. Dále byly z titanu, měly safírové sklíčko a ukazovaly čas ručičkami. Avšak největší drzostí bylo, že se prý kvůli nějaké úspoře ... Zobrazit celou recenzi

Nejpřínosnější kritická recenze

Ty pozitivni recenze si musi psat prodejci, jinak to neni mozne.
No, mel jsem je cca pred pul rokem a po tydnu jsem je schuti prodal. Doopravdy jsou k nicemu!
Vubec neresim cenu ta je myslim normalni - Apple. Ale funkcnost velice spatna.
Je to nejhorsi produkt od Applu. Zobrazit celou recenzi

• Apple

jablickar.cz

Přidáno: 3. srpna 2017

Recenze Apple Watch – měsíc s jablečnými hodinkami

Dává to smysl? Za mě rozhodně ano. Apple Watch v mém případě již hrají nezastupitelné místo v jablečném ekosystému. Navzdory tomu, že jde o první generaci hodinek, jež mají své mouchy, jde o zcela inovativní a plnohodnotné zařízení, které mi výrazným způsobem ulehčuje práci a život. Hodinky v sobě skrývají velký potenciál a praktické využití. Na druhou stranu jsou to stále hodinky. Jak řekl uznávaný Apple bloger John Gruber, jsou to Apple Watch, tedy od anglického slůvka watch–koukat. Hodinky vám tak v žádném případě nenahradí iPhone, iPad nebo Mac. Není to tvořivý ateliér a pracovní nástroj v jednom. Je to zařízení, které vám pouze vše usnadní, zrychlí a zefektivní. Pokud Apple Watch srovnám s jinými nositelnými zařízeními, lze jistě nalézt spousty věcí a funkcí, které jablečné kukačky zatím neumí. Mnoho lidí například namítá, že hodinky Pebble vydrží několikanásobně déle a zároveň nabízí programovatelné funkce. Další skupina zase konstatuje, že hodinky vyráběné od Samsungu jsou spolehlivější. Ať již zastáváte jakýkoliv názorový proud, jedno Applu upřít nelze, tedy že hodinky a obecně nositelná zařízení posunul zase trochu dál a lidé se tak kolikrát vůbec dozvěděli, že takové technologie existují. Výše popsané zkušenosti nemají být jen zaslepenou, oslavnou ódou na Apple Watch. Mnozí najdou jistě mnohem vhodnější produkty pro své zápěstí u konkurenčních firem, ať už to budou například již zmíněné hodinky Pebble nebo třeba jen nějaké mnohem jednodušší náramky, které nejsou tak komplexní, ale nabídnou uživateli přesně to, co hledá. Pokud jste však „uzamčeni“ v jablečném ekosystému, jeví se Watch jako logický doplněk a po měsíci používání to také potvrzují. Stoprocentní komunikace s iPhonem a napojení na ostatní služby je něco, co z Watch pro uživatele Apple produktů vždy udělají volbu číslo jedna, minimálně na papíře. Navíc pro spoustu lidí jsou zatím Apple Watch, ale i většina dalších podobných chytrých hodinek, především velkou geekovinou. Mnoho Apple uživatelů takovými geeky jistě je již dnes, ale zároveň existují další miliony lidí, kteří zatím v takových produktech nevidí žádný smysl, respektive nechápou, jaké využití mohou takové hodinky mít. Všechno chce ale čas. Nositelná zařízení na těle podle všeho budou budoucností moderních technologií a za pár let tak již možná ani nebude divné, když budu chodit po městě s hodinkami u úst a telefonovat přes ně stejně jako David Hasselhoff v legendárním seriálu Knight Rider. Mně již po pár týdnech přinesly Apple Watch mnohem více času, což je v dnešní uspěchané a hektické době velmi cenné. Těším se, co Watch přinesou dál.

Celá recenze na jablickar.cz

Ziad

Přidáno: 5. července 2017

• perfektní

Abby

Přidáno: 21. června 2017

(Upraveno 21. června 2017)

• Apple
  • Dokonalé propojení s iPhonem
  • Odemyká Mac
  • Přesné měření tepu
  • Celkově nejlepší smart watch jaké momentálně existují
  • Zatím v ČR nefunguje Apple Pay
  • Výdrž baterie by mohla být delší, i když aktuální neobtěžuje, stejně si hodinky na noc sundavám, jakékoliv

Celkově nejlepší smart watch jaké momentálně existují, dokonale spolupracují s iPhonem, umožňují měření různých sportovních aktivit, přijmout nebo vykonat telefonní hovor, nadiktovat odpověď na iMessage nebo FB Messenger. Dá se říci, že nenásilně nutí k pohybu a k překonávání sama sebe, je i možné sdílet svou aktivitu s rodinou nebo přáteli a to motivuje ještě víc. Je možné připojit bluetooth pás na měření tepu, což šetří baterii v hodinkách a spojení funguje dokonale spolehlivě. Umožňuje dálkově ovládat foťák iPhonu, nainstalovat různé aplikace (využívám třeba Swarm na rychlý check-in) a v neposlední řadě odemyká Mac při jeho probuzení. Snad jen výdrž baterie by mohla být delší, alespoň víkend, ale při běžném používání vydrží dva dny a při plném využití tak den a půl. Navíc jsem zvyklá hodinky na noc sundavat, takže odložení na stůl nebo do docku není rozdílem.

Přidáno: 21. dubna 2017

• kvalita zpracování
  • baterie,

nejsou pro každého

www.applik.cz

Přidáno: 12. března 2017

Recenze Apple Watch – mít, či nemít? – Applik.cz

Rozhodujete se, zda si Apple Watch koupit nebo ne? Pak si pozorně přečtěte tuto recenzi.

Celá recenze na www.applik.cz
Ověřený zákazník iStores

Tomáš Stehlík

Přidáno: 6. února 2017

Zakoupeno v iStores

• Přehlednost; možnost vlastního uspořádání aplikací
  • "Prodloužená" ruka iPhonu ( není nutné mít telefon stále v ruce )
  • Rychlé nabíjení
  • Při nadměrném používání ( komunikace ) se rychle vybijí
  • V češtině nemožnost psát zprávy na těle hodinek

Koupě tohoto produktu nelituji, hodinky jsou praktické a elegantní. Velikou výhodou je možnost výměny řemínku, ovšem s ohledem na pořizovací nároky, které shledávám velmi vysoké. Výhodou je i upozornění hodinek na protáhnutí se, čím nás mohou donutit k malému pohybu ( tato možnost se dá pochopitelně vypnout ).
Na druhou stranu je zde nutné podotknout, že cena za hodinky je vysoká, ale na to si již každý tradičně u všech produktů applu zvykl.
Rovněž bych uvítal, aby se v dalších aktualizacích objevila možnost psát na hodinkách ve všech jazycích a nebyla tato "vymoženost" podporována pouze v úzkém jazykovém kruhu. Totéž platí i u Siri.

Luke

Přidáno: 8. prosince 2016

(Upraveno 8. prosince 2016)

• Fungují

Zakoupeno v Electro World

Ověřený zákazník Smarty.cz

Přidáno: 30. září 2016

Zakoupeno v Smarty.cz

• Krásné, jiné hodinky bych ani nechtěla

Super, super, super

Jan Baroš

Přidáno: 16. července 2016

• Výborné tovární zpracování
  • Perfektně čitelný displej
  • Skvělý pomocník při odbavování na letišti, při cestování, sportu apod.
  • Výdrž na baterii (cca 2 dny), pomalá odezva aplikací (mělo by být vyřešeno v příští verzi operačního systému Watch OS).
  • Náchylnost hliníkového pouzdra na poškrábání, pro outdoor aktivity je třeba použít ochranné pouzdro. Pro normální použití v tomto není problém.
  • Poměrně drahé příslušenství a komponenty.

Výborný produkt s velkým potenciálem, který zdaleka ještě není plně využit ze strany aplikací. Hodinky používám pro denní pracovní život, kde velice pomáhají notifikace kalendáře o schůzkách a místnostech, kam se musím přesunout. Dále při běhání a jízdě na kole monitoruji pomocí hodinek tep a ovládám aplikaci runtastic. Často střídám služební auta podle typu cesty, zvykl jsem si využívat hodinky jako hlasité hands-free v případě, že jím zrovna není auto vybaveno. Také se mi osvědčilo ovládání playlistu z hodinek při přehrávání hudby přes bluetooth a odškrtávání nákupního seznamu v obchodě při nákupu.

Ověřený zákazník Alza.cz

Přidáno: 30. května 2016

Zakoupeno v Alza.cz

Syn má radost.

Ověřený zákazník Alza.cz

Ing. Jan Jaroš

Přidáno: 5. května 2016

Zakoupeno v Alza.cz

• Produkt funguje podle očekávání.

mojesmarthodinky.sk

Přidáno: 19. dubna 2016

Apple Watch drop test ťa prekvapí! Pozri čo vydržia Apple hodinky

Spoločnosť TechRax si zadovážila modré 42mm Apple Watch Sport, aby skúsili čo vydržia. Nie je lepšieho užívateľského testu, ako drop testu. Málokto z nás by našiel dosť odvahy vykonať podobný test. Veď keď vidíš padať svoj telefón na zem, celý svet sa na zlomok sekundy zastaví. A tak, ako vždy padne chlieb na zem otočený namastenou stranou dole, to isté platí aj pri telefónoch, len s rozdielom, že ten padne vždy na displej. Následne ho dvíhaš zo zeme dúfajúc, že sa stane zázrak a displej ostane celý.

Celá recenze na mojesmarthodinky.sk

Lizard

Přidáno: 18. dubna 2016

Zakoupeno v iSTYLE.cz

• Maximální spokojenost - pořizovala jsem kvůli sportu, měření tepové frekvence a její zobrazení jednoduše po celou dobu aktivity, to umí, takže pecka. Souhrn a přehled celé aktivity v histroii je super, všechny ostatní funkce jsou fajn.Pro nadšence do sportu ideální doplněk.

Jsem běžný řekněme nenáročný uživatel, důvod zakoupení uveden výše.
Pro moje potřeby jsou naprosto dostačující, jistě výdrž baterie by mohla být vyšší, ale telefony v dnešní době také moc nevydrží a pak mám je kvůli sportu, moje aktivity dosahují maximálně 2hod, takže jsem hodně v pohodě :-)

Ověřený zákazník iWant.cz

Přidáno: 2. dubna 2016

Zakoupeno v iWant.cz

Ok

Monika

Přidáno: 22. března 2016

Zakoupeno v iSTYLE.cz

• Až na tu cenu jsou hodinky perfektní .

Hodinky doporučuji

Ověřený zákazník iSETOS

Karel Kubín

Přidáno: 9. března 2016

Zakoupeno v iSETOS

• Výborná funkčnost, přehledné funkce a propracovaný systém.
  • Na své ruce mám přehled nejen o čase, ale o všem důležitém.
  • Zatím nic.

Doporučuji. Apple Watch jsem si vybral díky zkušenosti s ostatními produkty Apple. A po několika týdnech používání mě rozhodně nezklamaly. Nastavení je velmi jednoduché, ovládání intuitivní. Velmi krátce jsem byl schopen využít nejen základní funkce, ale i začít využívat další možnosti, které nabízí spojení hodinek s telefonem. Velmi se mi líbí monitorování Aktivity. Další možnosti se teprve rýsují a nabízí. To je přesně to co se mi na Apple Watch líbí a proč jsem si je vybral. Kvalita provedení je na vysoké úrovni a hodinky se velmi příjemně nosí na ruce.

Jaroslav

Přidáno: 22. února 2016

Zakoupeno v iSTYLE.cz

zatím maximální spokojenost , splnilo mé očekávání

Ověřený zákazník iWant.cz

Přidáno: 11. února 2016

Zakoupeno v iWant.cz

• Diktování sms zpráv v češtině
  • Výdrž maximálně 2 a půl dne, když sem dam napíšete a zavoláte.
  • Cena, 12500kč byl pro mě strop a to mám doma, už hodně věci od Apple.
  • při volání musíte mít pusu blízko u hodinek, jinak si protější strana stěžuje, že jí vypadáváte.

Zboží mohu doporučit.

jospen

Přidáno: 9. února 2016

Zakoupeno v Mironet.cz

• provedeni, ovladani, display (42mm bude asi lepsi nez 38mm a na ruce je to navic fajn - i kdyz rozdil v cene teda)
  • pasek (cenova politika pasku u Apple mi hlava uplne nebere, ale to je otazka zvyku asi)

kvalitni produkt za nekrestanske penize ;) kazdopadne ve svych 36 letech uz pomalu zacinam chapat politiku drahych veci a myslim, ze by ceny vseho meli jit vyrazne nahoru!

Přidáno: 3. února 2016

• Skvělá integrace s Apple ekosystémem

Pokud máte všechny hračky od Apple a jste tedy tak trochu hračička, pak správná volba.

iPhone DESIGNER

odborník

iPhone DESIGNER

Přidáno: 29. ledna 2016

Recenze Apple Watch - YouTube

Je čas pořídit si Apple Watch? Jak jistě víte v pátek se začnou na českém trhu prodávat Apple Watch. Pro ty z Vás, kteří jste si pro ně nejeli do sousedního Německa hned první den, jsme si připravili jejich recenzi, která by vám mohla pomoci s rozhodnutím, zda si je pořídit, či počkat až na další generaci. Tak neváhejte a pusťte si naše video!

Přidáno: 9. ledna 2016

Úžasné

Přidáno: 8. ledna 2016

Zakoupeno v Mironet.cz

• Velice pěkný a praktický design, jednoduché nastavení, perfektní synchro s IPhonem.
  • Trochu mne zklamala výdrž baterie. Zkoušel jsem výdrž při celodenním provozu přes blootooth a wifi na telefonu a tak akorát jeden den. Když nepoužiji wifi, ale jsem pouze spojen s telefonem přes blootooth, tak to cca dva dny vydrží.

Velice hezká a docela praktická věcička za dost korunek.

Přidáno: 5. ledna 2016

• Funkčnost, intuitivní použití
  • Malá kapacita baterie, při aktivním využití je nutné denně nabíjet.
  • Relativně vysoká cena, což ale u produktů Apple nepřekvapí...

Celkově lze určitě doporučit.

Přidáno: 31. prosince 2015

• špičkový výrobek

prostě Apple

smartmania.cz

Recenze Apple Watch: Prodloužená ruka vašeho iPhonu - SMARTmania.cz

Apple už má také v segmentu nositelné elektroniky svého zástupce. Apple Watch dobře vypadají, dobře fungují, ale zájemce může odradit vyšší cena, slabší výdrž baterie a aktuálně i nedostupnost na českém trhu. Jaké jsou v praxi, prozradí naše mega recenze.

Celá recenze na smartmania.cz
SMARTmania.cz

nováček

SMARTmania.cz

Apple Watch: Podrobná videorecenze

Podrobná videorecenze chytrých hodinek Apple Watch, které slouží jako prodloužená ruka k vašemu iPhonu. Jsou elegantní, lehké, jako celek fungují na výbornou, avšak odradit vás může vysoká cena a pouze jednodenní výdrž baterie.

smartmania.cz

Apple Watch: Dlouhodobé zkušenosti z používání - SMARTmania.cz

Apple Watch používám denně od května letošního roku. Ač jsem se jim zpočátku bránil a ani o nich neuvažoval, dnes na ně nedám dopustit a nedovedu si představit, že bych je neměl na ruce. Proč? Důvodů je více.

Celá recenze na smartmania.cz

www.letemsvetemap...

Přidáno: 17. listopadu 2015

Recenze Apple Watch: tak co, koupit nebo nekoupit?

Ta Beluga na stole už je pomalu na dně a já bych mohl v klidu skončit a dát vám pokoj, ale tentokrát fakt ne. Počkat jdu pro Diplomatico a pokračujme. Ok, takže proč má smysl ještě psát? Protože pokud se podíváte na hodinky do 15 000Kč, nemáte důvod si je kupovat a rozhodně se vám víc než nějaké Casia, G-Shocky, Swatch a podobné legrace vyplatí jít do Apple Watch. Je tu však jeden velký háček, který je skutečně podstatný. Ano do 15 tisíc si určitě kupte raději smartwatch, než klasické hodinky, ale mají to být zrovna Apple Watch? Jasně, taky miluju Apple jako vy a taky mu ledacos odpouštím jen proto, protože to je Apple, ale tentokrát ne. Proč ostatní vyrábí kovové smartwatch z leštěné nerezy, se safírovým sklíčkem a kovovým tahem pod deset tisíc a Apple vám dá nejlevnější model bez safíru, z hliníku a na gumě za 11 000Kč? Čím jsou Apple Watch tolik výjimečné od ostatních hodinek v kategorii Smartwatch, že co se materiálů týká, musíte za ně platit s kovovým tahem přes 20 tisíc, když ostatní se spokojí s cenou do deseti tisíc? Tentokrát mi přijde, že Apple skutečně přestřelil a pokud si vezmete zlato, které byste získali roztavením Apple Watch Edition, pak zjistíte, že cena tohoto modelu je skutečně nesmyslná. Asi si nekoupíte ke svému iPhonu, iPadu, iMacu a MacBooku Air hodinky od LG nebo Huawei a ani to po vás nechci, jen se zamyslete nad tím, zda to tentokrát Apple s cenou trošku nepřehnal, když ostatní dokáží použít stejné materiály jako Apple u prémiového modelu u základního a chtějí za něj méně než Apple za model Sport. Abych to tedy celé shrnul, pokud chcete kupovat hodinky do 15 000Kč, pak bych v podstatě nepřemýšlel nad ničím jiným než nad Smart Watch, pokud chcete kupovat hodinky za 150 000Kč, pak si k nim Smart Watch kupte taky, uvidíte sami, že pro ně najdete využití. Osobně střídám v současné době zbrusu nové Omegy Aquaterra z limitované edice James Bond, Breitling Superocean a Apple Watch Sport. Upřímně si nedovedu představit nosit jen Apple Watch a nikdy si nevzít klasické hodinky, na druhou stranu si zase nedovedu představit vzít si na bajk, na procházku se psem do lesa nebo na cvičení jiné hodinky než Apple Watch…

Celá recenze na www.letemsvetemap...

Přidáno: 28. září 2015

(Upraveno 28. září 2015)

• Výborný dopněk k telefonu

Skvělé

Vivago

Přidáno: 23. září 2015

Zakoupeno v Mironet.cz

• Možnost telefonovat v různých autech bez handsfree
  • Perfektní display
  • Provázanost s iPhonem
  • Na jednoduché věci nemusíte telefon vůbec vytahovat
  • Jednoduché nastavení
  • s airplane mode na noc vydržíte dva dny, ale určitě by to mohlo být lepší

S funkcí Activity jsem si uvědomil, kolik toho denně prosedím a jak malý mám kalorický výdej :-)

meky01

Přidáno: 15. září 2015

• značka
  • lehké (při běhu mi nevadí/nepřekáží jako mé předešlé hodinky - nerez hodinky CASIO)
  • vodotěsné při sprchování/dešti/mytí rukou (tuším že má IPX7)
  • kvalitní zpracování
  • v edici Sport opravdu lehoučké
  • vydrží celý den (po 10 hodinách v práci zbývá 45% baterky)
  • sportovní plastový řemínek (pohodlný na nošení)
  • kvalitní displej
  • odezva systému je plynulá
  • pohodlné a přesné ovládání displeje (né tak nepřesné jako na Android zařízeních)
  • synchronizace/ovládání s iPhone 5S přes Handoff funguje skvěle
  • cena (asi kvůli značce a zaplacení celého vývoje)
  • digitální korunka při velmi malých/jemných změnách kolečka (rolování nahoru a pak hned následně v opačném směru) reaguje malinko hůře (asi subjektivní dojem při používání Spigen ToughArmor), jinak žádný problém
  • nejspíš nejsou vhodné pro délší koupání (víc jak 30 min) v bazéně nebo ve slané vodě
  • meření tepu přisvětlovací technologií nebyla vždycky přesná, ale jako ukazatel pro aktuální zátěž při sportu mi bohatě stačí
  • nelze nastavit silnější vibrace (pouze stav vypnuto, polovina nebo max), ale ten max není až tak silný, jak bych potřeboval při rušném provozu a vypnutém zvuku
  • nemá wifi (pro některé nevýhoda, mne to nevadí)
  • nemá slot na SIM (pro mne také zbytečnost)
  • aplikace, které jsou párované s aplikací v iPhone jsou nepoužitelné pokud je iPhone mimo dosah Bluetooth

Apple zkrátka umí vytvářet velmi kvalitní produkty a Apple Watch nejsou vyjímkou. Jsou dalším krokem vpřed v oblasti mobilních technologií. Jsou krásným stylovým doplňkem s různými variacemi řemínků, personalizace digitálního ciferníku a skvěle komunikuje s mým současným iPhonem (přes Bluetooth), který právě díky tomuto spojení pracují jako prodloužená ruka telefonu (díky nim nemusím pořád sledovat přímo displej telefonu) a většinu (základních) funkcí můžu ovládat přímo. V AppStore je dostatek užitečných aplikací pro iOS, které mají současně i svou Watch verzi. Některé na hodinkách nejdou zapnout pokud hodinky ztratí signál s telefonem. Watch manažeru pro ovládání/nastavení Apple Watch přes iOS nemohu nic vytknout. Apple nadšenci určitě ocení. Celkově mohu hodinky jenom doporučit.

Radek Kučera

Přidáno: 25. srpna 2015

• Excelentní displej
  • Skvěle funguje v Apple ekosystému
  • Slušné možnosti nastavení upozornění
  • Odpadá až manická nutnost každou chvíli kontrolovat mobil
  • Fitness aplikace a aplikační platforma obecně
  • Zatim ne úplně využitý potenciál, což se s updaty bude měnit

Prémiový výrobek v kategorii nositelné elektroniky. Operační systém funguje skvěle, stejně jako většina dodatečné instalovaných aplikací. Některé se jen pomaleji načítají. Bohužel cena je opravdu příšerná.

Vladimir

Přidáno: 22. srpna 2015

Zakoupeno v Mironet.cz

• Perfektni provedeni, bezproblemova integrace se vsemi funkcemi iPhone.

Skvely uzivatelsky zazitek. Pokud jste spokojenymi uzivateli iPhonu, budete z Apple Watch nadseni.

František

Přidáno: 15. srpna 2015

• Zatím nic

Vše funguje jak má

Helena

Přidáno: 29. prosince 2015

Zakoupeno v Mironet.cz

• Je to super a skvěle to funguje
  • Nemá to slabiny.

Je to skvělý produkt, který výborně pracuje a splňuje, co slibuje.

Přidáno: 29. prosince 2015

Velká spokojenost

Přidáno: 28. prosince 2015

Zakoupeno v Mironet.cz

• Perfektní. Není třeba dalšího komentáře.
  • Ta cena.

Fain

Alois

Přidáno: 29. srpna 2015

• spolehlivé,se snímačem tepu Naprosto jinak řešené než Samsung gear
  • Malá velikost oproti Galaxy Gear - to je velké mínus a oproti Samsungu Galaxy Gear 2 nemají slot na sin kartu takže volat še sice dá,ale musí být stále spojeny přes Bluetooth s Iphonem

Pěkně funkcni hodinky vhodně jako ideální doplněk k Apple IPhone