Asus ZenWatch 2 WI501Q

• , zakoupeno v EURONICS

• pohodlné velikost
    • jasná obrazovka
    • rychlý procesor
    • Možnost personalizace (náhradní popruhy)
    • Nabíjení ne bezkontaktní

!

• Design
    • Rozlišení displeje
    • Reakční rychlost
    • zatím nic

Doporučuji - poměr výkon vs. cena naprosto bezkonkurenční....

Typ displeje
GPS
Akcelerometr
Vestavěný mikrofon
Zabudovaný reproduktor

Chytré hodinky ASUS ZenWatch 2 (WI501Q) se systémem Android Wear pro každodenní zábavu a sledování aktivit. Jsou vybaveny procesorem Qualcomm Snapdragon 400 s frekvencí 1.2 GHz, 512MB operační paměti a 4GB eMMC interní paměti. Dotykový 1.63“ AMOLED displej s ochranou Corning Gorilla Glass 3 nabízí rozlišení 320 x 320 obrazových bodů.

K připojení využívají technologie Bluetooth 4.1 a WiFi. Dále nabízejí mikrofon a 6-ti osý senzor. Velmi kvalitní konstrukce hodinek splňuje kritéria specifikace krytí IP67. K napájení slouží vestavěná baterie s kapacitou 400mAh.

• Android Wear
    • Bude dostupna aktualizace na 2.0
    • Slusny hardware, je to rychle
    • Rychle nabijeni
    • Baterka 1,5 dne
    • Nestandarni dobijeci konektor
    • Chybi dockstation

Hledal jsem hodinky s Android Wear idealne s aktualizaci na verzi 2.0, kterou pro tyto hodinky Google slibuje. Jednoduche sparovani pres Bluetooth, maji wifi, chybi slot na simku. Krom vydrze baterie, spokojenost. Ale do tak malych hodinek se asi nic moc dat neda. Display viditelny i slunci a velmi dobry touchscreen. Ja jsem spokojen.

• Dlouha vydrz - prumerne pres 2 dny (vice ve shrnuti)
    • Android wear
    • Magneticky napajeci kabel
    • Velice elegantni
    • Vymenitelny reminek
    • Pri zapnutí displeje se na 1s zobrazi cifernik se spatnym rozlišením a pak se teprve zaostri
    • Android Wear 1 (dufam ze bude aktualizace na 2)
    • Slabsi vibrace (ale s aplikaci macrodroid prenastaveno)
    • Nelze pozuit klasicky micro USB kabel

Pred rokem jsem zacal s s hodinkami Alcatel OneTouch, ktere odesly. Zalibilo se mi zobrazovani a cteni notifikaci na hodinkach. Abych si mohl precist vsechny notifikace sahl jsem po techto hodinkach s Android Wear.
    Nemuzu si stezovat. Jde mi ciste o notifikace a obcasne ovladani aplikaci (mazani emailu, rychle odpovedi na messengeru apod.)
    Aplikace na mereni kroku apod nepouzivam, takze mi GPS, ani mereni tepu nechybi.
    Hodinky mi vydrzi prumerne 2dny a neco. Ale nemam zapnute Wifi (nevidim duvod kdyz jsou sparovane s mobilem), jas mam na minimum 1/5, coz bohate staci. A pokud jsou v lete hur citelne, maji funkci Brightness boost, ktere na 5s zvysi jas.
    Take mam vypnoutou funkci Rozsviceni pri nakloneni (je uplne zbytecna, hodinky se rozsvecuji vzdy kdyz nepotrebuji. A kdyz potrebuju tak otacim rukou jako vul).
    Za me maximalni spokojenost. S kozenym paskem jsou opravdu elegantni primo do obleku. Ale z ebay se da sehnat i levny kovovy reminek.

• , zakoupeno v EURONICS

• - kvalitní provedení
    • - cena
    • - nízká hmotnost
    • - přesný čas (aktualizuje se ze spárovaného mobilu, v němž je čas aktualizován operátorem)
    • - balení obsahuje stručnou příručku, návod a informace o záruce (všechno v češtině)
    • - nabíjecí kabel má šikovnou magnetickou koncovku, takže není potřeba jej zastrkávat do zdířky
    • - dobře vymyšlený způsob výměny řemínku
    • - možnost dokoupit značkový řemínek (v nabídce jsou různé varianty)
    • - poměrně rychlé nabíjení, přičemž prvních 50 % trvá kratší dobu než dalších 50 % (celkem nabíjení trvá 2 hodiny)
    • - různé designy ciferníku/digitálního času (zdarma)
    • - u každého vzhledu ciferníku/digitálního času se dají nastavit další 4 údaje, které mají hodinky zobrazovat
    • - návod rozhodně není dostatečný, a to ten, který je v balení, i ten, který je možné stáhnout z webu ASUS (nedostatečný je v češtině i v angličtině), takže na spoustu věcí musí člověk přijít sám
    • - návod je v jednom místě k jiné verzi firmwaru, než jaký je v hodinkách
    • - některé funkce a nastavení jsou k dispozici až po aktualizaci firmwaru (například před aktualizací byly hodinky němé a položka Zvuk ani nebyla v menu)
    • - krátký nabíjecí kabel
    • - kožený řemínek je příliš tuhý, navíc vypadá lépe z rubové strany, která není vidět
    • - není možné koupit (v ČR) hodinky rovnou s kovovým řemínkem
    • - v režimu neustále svítícího displeje nevydrží baterie hodinek ani 9 hodin
    • - ve standardním režimu (to znamená v režimu úsporném vůči baterii) musí člověk stisknout tlačítko nebo se dotknout displeje, aby hodinky ukázaly čas
    • - v režimu, v němž se displej nemá vypínat (bez podsvícení), se po 40 minutách stejně vypíná
    • - na slunci se displej nemůže vyrovnat klasickým hodinkám
    • - některá nastavení není možné provést v hodinkách (musí se použít mobil nebo jiné spárované zařízení)
    • - hodinky jsou koncipovány hodně na vibrování a málo na zvuk, přitom se ale způsob vibrování nedá nastavit (někdy ho člověk ani nezaznamená)
    • - nabídky a prostředí jsou v angličtině (kromě aplikace Android Wear)
    • - indikace nabíjení v režimu zapnutých hodinek je nedomyšlená, protože se nesmyslně řídí tím, jaký je nastaven režim displeje (tzn. režim svícení displeje při nenabíjení), lepší je tedy hodinky před nabíjením vypnout

Kvalitní výrobek. Ale smiřte se s tím, že budete nosit na ruce zhaslý displej, protože svítící nevydrží ani 9 hodin (a v režimu zapnutého displeje bez podsvícení vydrží akumulátor necelé 3 dny, navíc se displej po 40 minutách stejně vypíná). To znamená, že vzhled ciferníku/digitálního času a variabilitu zobrazení displeje uvidíte vy, ale vaše okolí ne.

Protože některé parametry byste hledali marně, píšu, co jsem sám změřil:
    Rozměry hodinek: šířka 41 mm, výška 50 mm, tloušťka 10 mm (šířka včetně kolečka/tlačítka 44 mm, výška včetně ramen pro osičky 57 mm)

Rozměry displeje: 29 x 29 mm (úhlopříčka 40 mm)

Výdrž akumulátoru:
    - ve výchozím (továrním) nastavení: max. 8 dní (pokud nesvítí displej často)
    - v režimu, kdy displej zobrazuje údaje, ale není podsvícený: 2 dny a 21 hodin
    - v režimu, kdy displej nezhasíná: 8 a půl hodiny

Doba nabíjení akumulátoru: 2 hodiny (117 - 122 minut)

• pohodlné velikost
    • jasná obrazovka
    • rychlý procesor
    • Možnost personalizace (náhradní popruhy)
    • Nabíjení ne bezkontaktní

!

• Funkční notifikace (Viber, Hangouts, Gmail, ...)
    • Možnost přečíst mail, SMS, status na FB ... na omezení počtu znaků jsem nenarazil(zatím).
    • Možnost odpovídat na zprávy/maily. Diktování v CZ je na 90% (horší je to venku kde je hluk)
    • Několikrát za den se odpojí od telefonu !!!
    • Čitelnost na přímém slunci je špatná (klasické hodinky nenahradí)
    • Výdrž - mám zapnuté 24hod/den a 72hod bez nabití jsem z nich nedostal při všemožných nastaveních. Po 48hod je baterka cca 30% (vypínám LCD a nepoužívám WiFi na hodinkách).

Hodinky používám s telefonem Lenovo P70 (se 2 sim). U prvotního párování je to loterie, podařilo se mi spárovat na cca 30. pokus. Telefon i hodinky se vždy vidí, ale telefonu vždy u párování vyskočí chybová hláška ... opakovanými pokusy se párování vždy podařilo (dělal jsem factory reset hodinek i telefonu několikrát a vždy stejné potíže s párováním).
    Při běžném používání - telefon leží na stole cca 30 cm od hodinek, nic na něm nedělám, a dochází k odpojení. Někdy se hodinky sami zpět připojí, někdy ne. Špatné je, když byl telefon v kapse a já měl vypnuté zvonění i vibrace a spoléhal se na zvonění na hodinkách, které nenastalo. Hodinky sice mají upozornit na odpojení od telefonu vibracemi, ale jedná se o krátké zavibrování, které ne vždy nastane okamžitě po odpojení a ne vždy ho člověk při nějaké aktivitě postřehne. Co se týče vibrací obecně, považuji za nešťastné, že není možnost nastavit jejich intenzitu a hlavně délku (třeba to vyřeší některé aktualizace SW). Skrze tuto "vlastnost" bych váhal při opětovném pořízení. Nevím jestli to není taky telefonem, nezkoušel jsem jiný.
    Co se baterky týče, tak nabito do hodiny. Zajímavé je, že přes noc 22-6hod (když není zapnutý monitoring spánku a je vypnuté automatické zapínání LCD) dojde k vybití i o 15%. Přes den, kdy aktivně hodinky používám (LCD zapnutý, chodí notifikace, někdy i čas ukáží.-)) dojde k vybití o cca 20%, což mi přijde dost nepoměr k nočnímu "režimu".
    Nabíjení pomocí kablíku s magnetickým uchycením je ok, ale je to náchylné na změnu polohy. S kablíkem/hodinkami stačí trochu pohnout a kontakt/nabíjení se přeruší i když se zdá, že kabel je stále na stejném místě.
    Nepoužívejte u hodinek režim vysoké přesnosti (nastavuje se přes aplikaci v Wear v telefonu, která k tomu vybízí), pokud chcete zachovat výdrž baterky telefonu. Po nastavení sice hodinky budou aktivity monitorovat s vysokou přesností, ale baterku u telefonu to vysaje za necelý den :-) Po aktivaci dojde k neustálému ověřování polohy skze GSM, WiFi a GPS.

Včera došel Android update (staženo automaticky přes bluetooth, wifi na hodinkách vůbec nezapínám, neb hodně žere baterku), který uvedl v život reproduktor hodinek (mám tu větší verzi). Repro funguje a budík začal mimo vibrace i hulákat, což bylo ráno překvapení šokem. Uvidím jak se nový android podepíše na baterce ... zatím se podepsal jen na párování. Před updatem se hodinky při odpojení znovu připojily s telefonem sami (výjimečně to chtělo vynout/zapnout bluetooth na mobilu), ale teď, asi jako bonus, to chce občas (často) potvrdit párovací kód :-) Nevím co tím vylepšením soudruh myslel, ale celkem mě to se*e.

Bezchybný stroj.

• Není to tak dávno, co Asus sliboval hodinky s dobrou cenou a zajímavými specifikacemi. Až minulý rok byl představen mode...

Zobrazit celou recenzi na dotekomanie.cz

• Design
    • Rozlišení displeje
    • Reakční rychlost
    • zatím nic

Doporučuji - poměr výkon vs. cena naprosto bezkonkurenční....

• Design který neurazí
    • Jednoduché ovládání
    • Výdrž baterie (nevim co ostatní píšou ale mě drží 4 dnem a to na nich něco dělam)
    • Spousta aplikací - stačí jen hledat
    • Osobní topení na ruce
    • Android Wear není v češtině (avšak některé aplikace ano)
    • Nepohodlný pásek

Doporučuji všem, co chtějí začít se SmartWatch. Cena je přijatelná, design je uhlazený a možnosti použití prakticky neomezené - za předpokladu, že máte u sebe telefon