ZGPAX S8

Rozlišení snímače
    5 Mpx
    GPS
    Zabudovaný reproduktor

Luxusní hodinky se slotem pro SIM kartu,GPS,WIFI,RAM:512 MB,kompatibilní se systémem Android 4/4.2 s plnou podporou Českého jazyka.Tento model je velmi dobře zpracován.Jedná se o velmi rozumnou alternativu pro ty,kteří nechtějí jen chudý proprietální systém bez funkcí,ale systémy speciálně pro smartwatch jim také nevyhovují.Možná se také hodinky zalíbí těm,kteří hledají u smartwatch více,než prodlouženou ruku mobilního telefonu.

Funkce:

•  CPU: MTK6572 - Dual Core 1.2GHz (dvoujádrový procesor)
    • Chipset MALI-400 MP
    • Typ obrazovky: kapacitní dotykový displej, resolition: 240 * 240
    • ROM: 4 GB.
    • RAM: 512 MB
    • Slot pro kartu SIM: Ano - Single micro SIM slotu pro paměťovou kartu až 32 G
    • 2G GSM: GSM 850/900/1800/1900
    • 3G: WCDMA: 2100
    • Slot pro SIM kartu (funguje nezávisle na telefonu)
    • Andriod OS: Ano - Android OS v4.4
    • Vodotěsný: NE
    • Baterie: 3,7 V / 470mAh Li-ion
    • APP software: Ano - můžete nainstalovat  APK aplikace
    • APP stažení: Stažení z obchodu Google Play, jiný obchod
    • APP např: Facebook, Twitter, WhatsApp, wechat, gmail, BBC zprávy, youtobe, watchTV, Ebook, hry, atd ...
    • Přehrávání hudby: Ano - mp3 / ACC / AMR / ogg / M4A / mid / WMA / FLAC / lidoop / AAC / WAV
    • Video Play: Ano - MP4 / 3GP / RMVB / FLV

- Balení obsahuje 1 ks hodinek, 1 ks USB nabíječku

• Pěkné chytré hodinky
      • Obchod Play
      • Mapy
      • Dobrý poměr ceny a výkonu
      • České menu
      • Android v hodinkách

S hodinkami jsem spokojený, stylové chytré hodinky za rozumnou cenu. Pěkný silikonový pásek, čeština v hodinkách.
      Os Android také, vše ok.

• samostatný chytrý mobilní telefon
      • přijatelné rozlišení fota a videa
      • emaily Seznam i Google bez synchronizace s MT
      • instalace App z Google Play
      • GPS a Google mapy
      • Android 4.4 český
      • synchronizace kalendáře přes Google s Windows i Android
      • aplikace jako v mobilu (Torque se připojí rychleji než v mobilu)
      • audio i video
      • Bluetooth pro vše
      • Skype bez kamery
      • hlasitost repro
      • drobná klávesnice, po chvíli prstem ale dobře použitelná

Dobrý a užitečný přístroj. S koupí jsem znal parametry, tedy že je kamera 5Mpix ale interpolovaná, takže HW 2Mpix. Fotky a videa jsou na dobré úrovni i na displeji v notebooku. Kdo měl levnější Smartwatch s kamerou "0,3 Mpix", jistě ví o čem je řeč. GPS je funkční i s předinstalovanou app mapy Google. Citlivost GPS, bluetooth a wifi je trochu nižší, citlivost GSM je stejná jako v mobilu. Micro SDHC kartu jsem vyměnil za 16GB, ale méně zkušeným "bastlířům" nedoporučuji. Baterie mi zpočátku vydržela méně než 24 hod. Po instalaci aplikace Avast na úsporu mi nyní baterie na příjmu GSM 2G s automatickým nočním vypínáním vydrží dva dny. Jelikož většinou s daty jedu na FUP, pak je zbytečné mít zvolenou rychlost 3G. Stačí 2G a tímto "tahem" se uspoří velký díl kapacity baterie. Avast spořič baterie upozorní na zbytečně spuštěné programy. Skvělá Appka. Při koupi v popisu bylo uvedeno, že "hodinky" nelze párovat s mobilem, což jsem neřešil. Je zbytečné funkčně párovat mobilní telefon s mobilním telefonem. Přenos souborů z hodinek do tabletu, mobilu i noťasu funguje skvěle a rychle přes Bluetooth 4.
      Shrnu-to: Nelituji částky cca $100, protože se jedná o jednoznačně praktické a funkční Smartwatch, využitelné plně jako dvoujádrový chytrý mobilní telefon.

Vzhledem k dotazům které dostávám ještě něco podstatného:

Smartwatch ZGPAX S8 fungují jako samostatný mobilní telefon na jednu SIM. Proto nejdou synchronizovat s mobilním telefonem, je to zbytečné.
      Příklad kvality fota a videa s 2Mpix zabudovaným fotoaparátem je zde

Osobně jsem zakoupil inovovaný typ hodinek s reset tlačítkem, umístěným v 1mm otvoru vpravo vedle slotu na SIM kartu. Jelikož se systém jednou za čas kousne, jde o velmi potřebnou funkci. Bez resetu musíte pravděpodobně počkat, než se baterie vybije a do té doby jsou hodinky nefunkční. Jelikož je baterie zabudovaná s připájenými vývody, nelze ji jednoduše vyjmout a zase vložit jako v telefonu a tím resetovat. Zadní kryt hodinek je navíc upevněn 4-mi šroubky, není zaklapávací.

Citlivost GSM je velmi dobrá, stejná jako na mobilu. Srozumitelnost hovoru je oboustranně také velmi dobrá. Hlasitost je v porovnání s levnějšími Smartwatch DZ09 o polovinu tišší. Je to dáno "našlapanou" technologií a tedy méně objemným reproduktorem. V jedoucím automobilu je potřeba mít hodinky blízko u ucha. V běžném prostředí však hovor slyší v pohodě i kolem stojící. Smatwatch DZ09 mají reproduktor podstatně hlasitější a i v jedoucím autě slyšíte hovor i hudbu velmi dobře s rukama na volantu a nepotřebujete hlasité handsfree.
      Nevýhoda levných DZ09 je v absenci interního systému Android a tedy nutnosti spárování s telefonem pro alarmy kalendáře, e-maily a aplikace. Musíte s sebou nosit jak hodinky - telefon, tak ještě mobil - telefon. Při spárování je nutnost mít zapnutý bluetooth v hodinkách i v mobilu, což zkrátí výdrž baterie hodinek cca o 1/3.
      V plusech jsem se zmínil o aplikaci Torque. Torque se v hodinkách připojí prostřednictvím bluetooth k snímači rychleji a spolehlivěji, než při použití mobilu. Jednoduše pak můžete na displeji ZGPAX S8 sledovat parametry z počítače automobilu, nebo mazat chyby.

Nejsou vodotěsné. Konstrukčně dobře provedené. Nikde nevrzají, díly poctivě spojené. Řemínek z měkké antibakteriální gumy je příjemný na nošení a odolný. Není z měkčeného plastu jako u DZ09.

Dříve jsem občas zapomněl mobil doma, nebo na víkend v práci. Nyní mobilní telefon používám velmi omezeně, hodinky mám stále na ruce a je po problému.

Jednoznačně ZGPAX S8 doporučuji po čtyřměsíční praxi.

• Android
      • Papírové parametry
      • Poměrně dobrý display
      • Příjemný pásek
      • Čeština pro ovládání
      • Nabíjení přes mini USB
      • Nedají se spárovat s telefonem
      • Slabá výdrž baterie
      • GPS
      • Fotoaparát

Po zhruba tříměsíčním nošení je nedoporučuji. Pro jejich koupi mne zlákaly jejich papírové parametry a to že podporují Android. Bohužel se mi vůbec nepodařilo je s Android telefonem spárovat, takže jsem je ani nemohl naplno vyzkoušet.
      Bluetooth funguje s telefonem se spojí, nicméně spárovat s telefonem nejde se žádnou k tomu určenou aplikací. Sice mají slot na sim kartu, ale jejich přijímač signálu není nic moc, takže jako hlavní telefon to není žádná hitparáda. Řešením by byla druhá simka, ale dávat stovku navíc za ni operátorovi se mi opravdu nechtělo.
      Hodinky jinak reagovaly vcelku svižně, bez záseků, ale jak jsem už výše uvedl do většího zatížení se mi nepovedlo je dostat.
      GPS to je další velký nedostatek. Pokud v nich máte sim kartu a mají signál, ještě jakž takž pracují. Pokud ji vyndáte je po navigaci. To znamená, že se nedají použít ani na sportovní aplikace. Docela dobře fungovala bez GPS ale aplikace Fit coby krokoměr. Měřiče tepu, které používám v telefonu a fungují překvapivě dobře se v hodinkách trápí. Možná je to mizerným fotoaparátem, kterým disponují. Papírově prý 5MPixel..:-))Osobně ho v hodinkách nepotřebuji, ale když už tam byl...
      Baterie. Tak to je přímo žalostné. Bez jakékoliv aplikace a bez sim karty, kdy fungují jenom jako hodinky vydrží asi pět dní s tím, že ukazují ještě třeba čtyřicet procent, ale nevěřte tomu protože se baterie i při této hodnotě odporoučí...! S aplikací Fit jsem je nabíjel každý druhý den. Sice ještě večer ukazovaly padesát procent, ale rána se nikdy nedožily. Nedokážu si představit jak dlouho by vydržely spárované a telefonovat z nich. Nabité jsou ale asi tak za 1- 1,5 hodiny.
      Ve finále se mi ještě k tomu rozbil mikrospínač na zapínání a vypínání. Za aktuální cenu 4990 Kč rozhodně nejsou. Pořídil jsem je za polovic a i tak investice lituji.